Історія Східниці

У Карпатах, на висоті 640 метрів над рівнем моря, в угловині, що оточена високими горами, вкритими смерековими, сосновими та буковими лісами розташоване мальовниче гірське селище – Східниця. Потрапляючи на його терени, перше,що привертає увагу це сильний аромат, що поєднує в собі запахи гірських трав та ефірних смол. Повітря тут чисте, вдихаючи його після загазованого смороду міст мимоволі запаморочується в голові. Але найбільшим скарбом цієї місцевості є мінеральні води, перше місце серед яких займає унікальна за своїми лікувальними та відновлювальними властивостями ‘Нафтуся’. Варто зазначити, що на території селища, знайшли собі вихід, з-під землі, джерела содової (типу ‘Боржомі’), залізистої, хлоридно-натрієвої з підвищеним вмістом брому мінеральних вод, які можуть використовуватися як внутрішньо, так і зовнішньо при функціональних розладах нервової системи, та захворюваннях шкіри.

Перша письмова згадка про Східницю датована ХІV століттям, часів Галицько-Волинського князівства. Якщо вірити народним повір’ям та переказам Східниця виросла на руїнах попереднього славетного поселення Золота Баня (таку назву, до речі, носить головна вулиця селища), слово “Баня” в наших предків означало велику яму (тобто угловину), а прикметник Золота походить від назви нафти, яку тут добували з давніх часів.
Неподалік від Золотої Бані була розташована фортеця Тустань, що була збудована на скелях Ямненських пісковиків, які з часом людьми були перетворені в найсучасніший на той час форпост, який за свіченями історичних документів жодного разу не був завойований монголо-татарами. Ці дерев’яні та кам’яні конструкції слугували на ті часи надійним захистом населенню, та надавали неабиякі переваги над ворогом. Якщо вслухатися в назву фортеці то можна чітко визначити слова з яких вона складається “тут” і “стань”, якщо ти прийшов із добрими намірами зупинись, під захистом стін фортеці знайдеш притулок, їжу, відпочинок… Однак час і сили природи нещадні над створіннями людських рук, так і ця фортеця залишилася лише у пам’яті людей і нині відтворена на малюнках у місцевому музеї.

Comments

No comment yet.

Залишити відгук

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Забронювати номер!

 ×